Nasze przedszkole

 

„Pomóż mi to zrobić samemu”-Maria Montessori

Jesteśmy niepublicznym, ANGLOJĘZYCZNYM  przedszkolem Montessori mieszczącym się w Katowicach Piotrowicach przy ul. Wspólnej 2 (obok Szkoły Policji).

Do naszych atutów należy m.in. cicha i przyjazna dla dzieci lokalizacja, znajdująca się z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczonego powietrza.

 

 
 

 Dysponujemy dużym, przestronnym ogrodem, w sąsiedztwie lasu, w którym miło spędzamy wolny czas. Latem, gdy pogoda dopisuje organizujemy w lesie pikniki a na terenie ogrodu rozkładamy basen.

Posiadamy 2 lokalizacje- przy ul. Wspólnej 2 w Katowicach-Piotrowicach i przy ul. Gallusa 10 w Katowicach. Obecnie prowadzimy 4 grupy przedszkolne (po 2 w każdej z lokalizacji) oraz grupę szkolną (ul. Gallusa 10).

W obu lokalizacjach sale są jasne, przestronne, z drewnianymi meblami stosownymi do wzrostu dziecka. Klasa posiada przestrzenny układ przystosowany do zajęć praktycznych: z życia codziennego, do kształcenia zmysłów za pomocą materiału sensorycznego, języka, matematyki, geografii, zoologii i kultury.

Dysponujemy przedszkolną biblioteką wyposażoną w  bogaty zbiór książek dla dzieci-w języku angielskim i polskim. Oferujemy również  literaturę dla rodziców-o metodzie Montessori, dwujęzyczności itp.

Nasze przedszkole otwarte jest przez cały rok, włącznie z okresem wakacyjnym  ( z wyłączeniem dni określonych w kalendarzu pracy przedszkola). Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30-17:00

W miejskim Wydziale Oświaty zarejestrowani jesteśmy jako przedszkole niepubliczne, a placówka przy ul. Gallusa dodatkowo jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa o uprawnieniach szkoły publicznej.

 

 
 

 Prestiżem dla nas jest członkostwo w International Montessori Council (Międzynarodowa Rada Montessori) w USA, Montessori School Association (Stowarzyszenie Szkół Montessori) w Wielkiej Brytanii. Na terenie Górnego Śląska jesteśmy placówką kształcącą nauczycieli dla Polskiego Instytutu Montessori (www.montessori.info.pl;e-mail: sekretariat.pim@montessori.info.pl)