Referencje

 

Referencje:

‘Nasz syn Nagesh dołączył do angielskiej grupy przedszkolnej Montessori w październiku 2013. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to, co nastąpiło później było cudem.
Ponieważ syn uczęszczał do szkoły tradycyjnej przez pierwsze trzy lata w Indiach, martwiliśmy się jak się przystosuje do metody Montessori. Jednak metoda Montessori oraz niesamowici nauczyciele w English Montessori Preschool pozbawili mnie wszelkich wątpliwości. 
Wraz z upływem tygodni i miesięcy zaczęłam dostrzegać jasność jego rozumowania – rozwiązał skomplikowaną zagadkę, stosując logikę własności światła, mDSC_0544iał inteligentne pytania na temat wszechświata, negocjował i wyjaśniał swoje stanowisko ze spokojem i nie miał ataków złości. Najlepsze było, jak zapytał mnie czy mi robił krzywdę przez to, że był u mnie w brzuszku, bo przecież nie było tam dość miejsca dla całego dziecka. 
Jeśli sześciolatek potrafi pokazać, że się troszczy, potrafi w sposób przyjazny przedstawić swój punkt widzenia, i zastosować zdobytą wiedzę do znalezienia logicznych odpowiedzi, to czego więcej mi trzeba jako rodzicowi? Żałuję, że nie znalazłam English Montessori Preschool trzy lata temu!’

Rodzina Datta z Indii – 1 dziecko w programie przedszkolnym.

‘Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasze dzieci są w tej szkole. Uczą się wielu rzeczy, nauczyciele są świetni i kiedy przychodzę po moich chłopców, żeby zabrać ich do domu, oni nie chcą ze mną iść. Chcą zostać w szkole i to wspaniałe uczucie. 
Dzieci uczą się wielu rzeczy, podoba im się w szkole i ufają nauczycielom. Nasz starszy syn nie umiał się sam bawić, ale teraz bardzo się to poprawiło. 
Metoda Montessori jest tak dobra, ponieważ dzięki niej dzieci mogą najlepiej rozwijać swoje zainteresowania. 
Mamy również bardzo pozytywną opinię dotyczącą komunikacji pomiędzy szkołą i rodzicami. WP_20150902_025
I wreszcie, dzieci dużo się uczą i ogromnie podobają im się wycieczki, które organizuje szkoła. 
Świetna szkoła!’

Rodzina Bontje z Holandii – 2 dzieci w programie przedszkolnym.

‘Od pierwszego tygodnia przedszkola, kiedy nasza trzyletnia córka uczyła się jak samodzielnie wkładać kurtkę, jej chęci i pewność siebie dotycząca wykonywania dodatkowych zadań tylko wzrosły. Jest tak dumna z wykonywanych przez siebie zadań i ekscytacja, jaka towarzyszy ciągłej nauce utwierdza nas w decyzji zapisania jej do English Montessori Preschool. Podstawy, jakie udało jej się zbudować w tak młodym wieku dzięki metodzie Montessori oraz tutejszym nauczycielom dadzą jej bez wątpienia mocną bazę do dalszego rozwoju i zawsze będziemy za to wdzięczni.’

                                               Rodzina Bellows z USA - 1 dziecko w programie przedszkolnym.