Proces Rekrutacji

 

Proces rekrutacji

W procesie rekrutacji udział biorą: dziecko wraz z  obydwojgiem  rodziców (opiekunów), którzy poznają i zdobywają  informacje na temat przedszkola, poznają tajniki metody Montessori a placówka zdobywa wiedzę o dziecku i jego rodzinie.

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów:

 
 

1 etap to spotkanie z obojgiem rodziców (opiekunów). Podczas zebrania trwającego 30 minut prezentujemy placówkę, zapoznajemy z metodą i materiałami Montessori.

DSC_0526

2 etap to trwająca 30-40 minut obserwacja zajęć (obojga rodziców/opiekunów), po której następuje spotkanie podsumowujące z Dyrektorem ds. nauczania

20151116_100451

3 etap to 2 tygodnie próbne, podczas których zarówno rodzice, jak i nauczyciele mogą zobaczyć jak dziecko reaguje na otoczenie Montessori i jak czuje się w jego środowisku.

 
 

Zgodnie z założeniem pedagogiki Marii Montessori w naszych klasach dążymy do zachowania równowagi w zakresie grup wiekowych i płci. 

Zwracamy się z prośbą, aby w  zebraniu w dniu otwartym oraz obserwacji Rodzice uczestniczyli bez dziecka/dzieci.

Prosimy również by przed spotkaniem poinformować o chęci uczestnictwa i rezerwację miejsca poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny (Dyrektor-887 801 000, e-mail:  info@anglojezyczne.com lub Sekretariat-887 444 000,      e-mail: sekretariat@anglojezyczne.com